افزودن به علاقه مندی

عکاسی آیینی

ثبت نام در دوره
گروه: عکاسی
تعداد ثبت نام کنندگان: 29 دانشجو
مدت زمان: 1 ساعت و ۴۳ دقیقه
تخفیف این دوره: 40 درصد
سطح: متوسط
آخرین به روزرسانی این دوره: 16 خرداد 1400
آموزش عکاسی

مکتب مهر برای علاقه مندان به عکاسی حرفه ای و موضوعی دوره عکاسی آیینی را برگزار میکند.

این دوره به صورت آفلاین و در هشت بخش برای هنرجویان آماده شده است.

در این دوره استاد امیر حسامی نژاد از عکاسان برجسته و باتجربه کشور به تدریس میپردازد

برای آشنایی با عکاسی آیینی و دوره عکاسی آیینی مکتب مهر در ادامه با ما همراه باشید.

عکاسی آیینی یکی از حوزه های عکاسی است که به موضوعات مذهبی میپردازد و دارای گستردگی زیادی است. سالانه جشنواراه های زیادی با موضوع عکس های آیینی برگزار میشود از این رو این حوزه مورد توجه عکاسان زیادی قرار میگیرد.

عکاسی آیینی یک انتخاب هوشمندانه

وقتی عکاس میخواهد با عکس های خود روی مخاطب تاثیر بگذارد باید به سراغ موضوعاتی برود که در عین اثرگذاری، دامنه ی گسترده ای هم داشته باشد .از آنجایی که جامعه ی ما جامعه ای مذهبی است انتخاب عکاسی آیینی میتواند انتخاب مناسبی باشد. عکس آیینی به لحاظ احساسی عکسی قدرتمند است که میتواند قلب  انسان های آزاده را با هر دین و مذهب و عقیده ای تحت تاثیر قرار دهد اما این قدرت و تاثیر گذاری عکس آیینی مستلزم دانش کافی عکاس از موضوع عکس میباشد. یک عکاس آیینی باید درک درستی از موضوع عکاسی خود داشته باشد تا در هر موقعیتی عکسی خلاقانه و تاثیرگذار ثبت کند.

 

عکاسی آیینی

عکس عاشورایی جلوه عکاسی آیینی:

عکاسی آیینی رشته ای که از دل عکس عاشورایی پدید آمد و اکنون میکوشد تا جایگاه ویژه خود را در شاخه‌های مختلف عکاسی دنیا باز کند. عکس عاشورایی اما به عنوان اصلی‌ترین و برجسته‌ترین موضوع عکاسی آیینی سالهای زیادی است که در حال انجام است و برای این موضوع نمایشگاه‌های زیادی نیز برگزار شده است که فقط به نمایشگاه‌های داخلی محدود نبوده است. عکاسی عاشورایی تا حد زیادی توانسته به ماندگاری رسوم عزاداری کمک کند، عکاسان عاشورایی به غیر از وظیفه حفظ و ثبت رسوم کهن عزاداری وظیفه انتقال مفهوم عاشورا به جهانیان را نیز برعهده دارند. عکاسی در این شاخه نیازمند آن است که عکاس زاویه دید هنری را با مفهوم عاشورا در هم آمیخته و عکس‌هایی ثبت کند که حامل پیام عاشورا باشد.

همانطور که در بالا اشاره کردیم عکاسی عاشورایی نیازمند آن است که غیر از داشتن تکنینک عکاسی، عکاس به خوبی با مفاهیم عاشورا و مفاهیم دینی آشنایی داشته باشد و قبل از شروع به عکاسی در این ژانر توانسته باشد اتفاقات روز عاشورا را به خوبی درک کرده و با لحظه لحظه‌ی آن آشنا باشد تا بتواند تبلور این اتفاقات را در عزادارن حسینی به نمایش بکشد.

تنوع موضوعات عکاسی آیینی:

عکاسی آیینی از موضوعات زیادی برخوردار است اما این عمر مستلزم آن است که عکاس از ذهن خلاق خود استفاده نماید و با مفاهیم دینی به خوبی آشنا باشد،اگر عکاس آیینی مفاهیم دینی و آیینی را به درستی بشناسد میتواند جلوه‌ی این مفاهیم را هر روز در زندگی روزمره خود نیز ببیند. به طور مثال در عکاسی قرآنی با توجه به صفات نیک و بدی که برای انسان‌‌ها ذکر شده میتواند تبلور این صفات را در جامعه دید و از آنها عکاسی کرد.حتی عکاسان میتوانند در آتلیه‌های خود تصاویر آیینی بسازند و به تصویر بکشند.در واقع عکاسی آیینی محدود به مکان‌های مذهبی نمیشود و حتی محدود به مناسک مذهبی نمیشود و همگی به خلاقیت و شناخت عکاس از مفاهیم دینی و مذهبی ارتباط پیدا میکند.

دوره عکاسی آیینی مکتب مهر :

این دوره برای کسانی که با عکاسی آشنایی کامل داشته و اصول عکاسی را به صورت تمام و کمال آموخته اند و اکنون نیز به دنبال یک حوزه خاص از عکاسی مانند عکاسی موضوعی میباشند مناسب است.

در این دوره امیر حسامی نژاد از عکاسان صاحب نام کشور به تدریس پرداخته و در گفت و گو با صاحب نظران رشته عکاسی به آموزش بیشتر این حوزه از عکاسی میپردازد.

این دوره دارای هشت بخش است که سرفصل های دوره به شرح زیر است:

بخش یک:

آشنایی با عکاسی آیینی

بخش دو:

مراسمات آیینی

بخش سه:

تجهیزات لازم برای عکاسی آیینی

بخش چهار:

مجوزهای لازم برای تصویر برداری از مراسمات آیینی

بخش پنج:

عرضه و نمایش عکس های آیینی

بخش شش:

نکات فنی مورد نیاز در عکاسی آیینی

بخش هفت:

انتخاب عکس برای جشنواره ها

بخش هشت:

آموزش تحلیل و بررسی عکس آیینی

مدرس دوره عکاسی آیینی مکتب مهر:

عکاسی آیینی

استاد امیر حسامی نژاد که به تدریس در دوره عکاسی آیینی مکتب مهر پرداخته اند یکی از برجسته ترین و با تجربه ‌ترین عکاسان کشور در رشته عکاسی آیینی هستند.

استاد حسامی نژاد عکاسی را از کودکی آغاز کردند و در جوانی با عکاسی خبری از تیم پرسپولیس پا به عرصه حرفه‌ای عکاسی گذاشتند.

حسامی‌نژاد تجربه کار کردن با بزرگترین و نام آشنا ترین خبرگزاری و روزنامه‌های کشور را دارد که خبرگزاری مهر از جمله‌ی آنها است.استاد حسامی نژاد علاقه زیادی به عکاسی آیینی و مذهبی دارند و تا به حال نمایشگاه‌های زیادی را در این زمینه برپا کرده‌اند. از جمله این نمایشگاه‌ها میتوان به:

  • نمایشگاه عکس حرم حضرت علی (ع)
  • نمایشگاه عکس جمکران
  • نمایشگاه عکس حرم حضرت معصومه (س)

اشاره کرد.

امیر حسامی نژاد عکاسی حرفه‌ای را از سال 1376 شروع کرده و جوایز مختلفی از جمله:

  • نفر اول جشنواره‌ سراسری کریمه‌ اهل بیت
  • نفر اول مسابقه سالانه‌ عکس قم
  • نفر اول جشنواره مطبوعات قم
  • نفر اول جشنواره عکس خبری ایران
  • نفر اول جشنواره عکس مهندسی و رسانه
  • تحسین شده‌ جشنواره عکس فجر

به دست آورده است.

 

مشاهده بیشتر
پاسخ:حوزه هنری در نظر دارد چنین امکانی را به زود در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد.
پاسخ:هنرجویانی که مایل به همکاری با حوزه هنری و استفاده از چنین امکاناتی باشند میتوانند به صورت حضوری به مکتب مهر و حوزه هنری مراجعه نمایند.
پاسخ:این دوره به صورت آنلاین به مباحث نظری و پایه‌ای عکاسی آیینی میپردازد همچنین مکتب مهر در نظر دارد پس پایان وضعیت کرونا در کشور به دوره های حضوری و امکان برگزاری چنین تورهایی بپردازد.
اطلاعیه جدیدی در حال حاضر وجود ندارد.

اولین دیدگاه را ثبت کنید.

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید